|

13 ve 14 yaşında anne oldular

Şanlıurfa’da, yakınları tarafından getirildiği hastanede kız bebek dünyaya getiren H.B.’nin 13, erkek bebek dünyaya getiren A.Ş.’nin de 14 yaşında olduğunun belirlenmesi üzerine, nikahsız olarak birlikte yaşadıkları eşleri gözaltına alındı.

İlk olay, dün öğle saatlerinde meydana geldi. Doğum sancıları artan H.B., yakınları tarafından getirildiği Şanlıurfa Kadın Doğum Hastanesi’nde kız bebek dünyaya getirdi. Doğumun ardından yapılan incelemede H.B.’nin 13 yaşında olduğunun belirlenmesi üzerine, doktorlar güvenlik güçlerine haber verdi. İhbarının ardından inceleme başlatan jandarma, 13 yaşında anne olan H.B.’nin ifadesine başvurdu. Küçük anne, jandarmalara bir yıl önce ailesinin isteğiyle amcasının oğlu 22 yaşındaki Ahmet B. ile dini nikahla evlendirildiğini söyledi.

H.B.’nin ifadesinin alınmasının ardından harekete geçen jandarma, merkeze bağlı Yenisu Köyü’nde Ahmet B.’yi gözaltına aldı.

Akşam saatlerinde ise Kadın Doğum Hastanesi’ne getirilen 14 yaşındaki A.Ş., bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doktorların ihbarının ardından hastaneye gelen jandarmalar, ifadesine başvurdukları 14 yaşındaki annenin bir yıl önce kendi rızası ve ailesinin onayıyla merkeze bağlı Altıntepe Köyü’nde oturan akrabası 25 yaşındaki Ahmet A. ile dini nikahla evlendiğini ve birlikte yaşadıklarını saptadı. 13 yaşında evlenip, 14 yaşında anne olan A.Ş., bebeğiyle birlikte yakınlarına teslim edilirken, jandarma Ahmet A.’yı gözaltına aldı.

İl Jandarma Komutanlığı’na getirilerek sorgulanmalarına başlanan şüphelilerin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından ‘çocuğun cinsel yönden istismarı’ suçundan Adliye’ye sevk edilecekleri bildirildi.

Kaynak : HÜRRİYET GAZETESİ

Bu Sayfa 15 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Önemli Uyarı

Bu sayfaya Yapılan Yorumlar Ziyaretçinin Kendi Şahsi Görüşüdür.
Yazılan Yorumlardan aksaglik.com sitesi Hiçbir Şekilde Sorumlu Tutulamaz.

Kısa URL: http://www.aksaglik.com/?p=19871

Yazar . Ocak 15 2011. Kategori Çocuk Sağlığı Haberleri. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

Site Ziyaretleri

Bugün : 0
On-Line :0

En Son Yorumlananlar

  • zeynep: hocam merhabalar eşim dün paratid bez bening neoplazmı amelyatı oldu.bu hastalığın maning çıkma olasılığı ne...
  • sude: doktorR51başş ağrımın oldugunu soyledi tam olrak nasıl ve nedenleri neler
  • Op Dr Ali Mezdeği: 30;] Kulak,  dışardan bakıldığında kişinin fiziksel görünümünü oldukça etkileyen bir organdır....
  • Ak Sağlık & Sağlık Haberleri: 30;] sürer. Erişkinler ve çocuklar ameliyattan sonra ayağa kalkıp dolaşabilir ve...
  • Ak Sağlık & Sağlık Haberleri: 30;] Mantık olarak yüz bölgesinde uygulanan iple askı yöntemine benzer. İple askı...
  • Armando: 08 Şubat 2012 11:00 by Sercan Ere7al Selamlar , yaklaşık 50 gfcn f6nce kıl df6nmesi hastalığından...

Facebook